Aktualności

02.10.2015

Etyka w rachunkowości

Konferencja Stowarzyszenia Księgowych podczas Dni dla Biznesu

Etyka w rachunkowości

Czy księgowym w codziennej pracy łatwo pamiętać  o zasadach etyki? Na to pytanie podczas swojej prelekcji, będącej częścią konferencji „Etyka w rachunkowości” próbowała odpowiedzieć Ewa Lipińska od wielu lat z powodzeniem  prowadząca biuro rachunkowe. W  księgowości granica między łamaniem prawa a wykorzystywaniem luk i dwuznaczności jest bardzo cienka, czasem zdarza jej się zanikać, na co każdy księgowy powinien być uczulony. Jak stwierdziła prelegentka, klienci również nie pomagają w zachowywaniu etyki.

- Nikt nie pyta o etykę zawodową. Żaden z moich klientów nigdy o tym nie wspomniał. Każdy zazwyczaj pyta o cenę usług – mówiła Ewa Lipińska

Kolejne zagrożenie dla etyki w rachunkowości pojawiło się po deregulacji, czyli uwolnieniu zawodu księgowego w sierpniu 2014 roku

- Teraz każdy może być księgowym, kiedyś byliśmy zawodem zaufania publicznego, dziś wystarczy komputer, ubezpieczenie działalności i tani program do księgowania – dodała prowadząca prelekcję – niestety wpływa to na jakość usług księgowych i właśnie na etykę w tym zawodzie.

Konferencja „Etyka w rachunkowości” została zorganizowana podczas Dni dla Biznesu w Targach Kielce przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Okręgowy w Kielcach.


Galeria zdjęć


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

21-22 IV 2021