Aktualności

13.02.2019

Konferencja sadownicza FruitPro podczas targów Horti-Tech

Zapraszamy na wykłady i do dyskusji dotyczących kondycji światowego i polskiego rynku produkcji jabłek.

Konferencja FruitPRO odbywa się w dniach 13-14 lutego 2019 roku, jako wspólne wydarzenie branżowe z IV edycją Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH.
Konferencja FruitPRO odbywa się w dniach 13-14 lutego 2019 roku, jako wspólne wydarzenie
branżowe z IV edycją Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH.

Podczas konferencji FruitPro poruszane są najbardziej aktualne problemy, jakie stoją przed branżą w nadchodzących latach. To także analiza potencjalnych możliwości polskich producentów na rynkach zagranicznych. – Wielka Brytania nie jest łatwym rynkiem. Ale jest to bez wątpienia jeden z najbardziej lukratywnych rynków. Trzeba tylko przestrzegać ważnych zasad – powiedział podczas swojej prelekcji John Giles, ekspert sadowniczego rynku brytyjskiego – Analiza rynku, biznes plan, znajomość największych dystrybutorów – to podstawa. Ale najważniejsze jest budowanie relacji i podtrzymywanie ich. Po 2-3 latach niezbędna jest analiza dotychczasowych dokonań, wtedy tez pora na wyciąganie wniosków na przyszłość. Silny kupiec potrzebuje silnego dostawcy – dodaje John Giles.

Adam Paradowski poruszył natomiast problematykę produkcji jabłek w Polsce i na świecie. Przeprowadził analizę zbiorów w 2018 roku i zwrócił uwagę na rekordowe zbiory w naszym kraju oraz niskie w Chinach. Podkreślił wzrost znaczenia producentów z Serbii, Mołdawii i Ukrainy oraz nakreślił prognozy na przyszłość.

Podczas pierwszego dnia konferencji (13 lutego) poruszane były tematy: jabłka w supermarketach – trendy w sprzedaży i oczekiwania wobec dostawców, sytuacja na rynku jabłek w Polsce i Europie, światowe trendy w handlu i eksporcie jabłek – szanse i wyzwania dla polskich producentów i eksporterów, Program KISS – strategia ochrony sadów przed najważniejszymi chorobami w oparciu o doświadczenia Belgii i Holandii, niezawodna ochrona sadu dzięki nowoczesnej technologii ko-kryształów, mączniak jabłoni – praktyczne rozwiązania w ochronie fungicydowej.

Drugi dzień będzie należał (14 lutego) to precision farming – precyzyjne nawożenie sadów – możliwości i ograniczenia, chiński rynek jabłek – szansa czy zagrożenie dla Polski, Indie – nowy kierunek światowego eksportu jabłek. Trendy w konsumpcji i sprzedaży, jakość środków ochrony roślin – podstawowe przyczyny nieprawidłowości na rynku – odpowiedzi na pytania internautów i uczestników konferencji, odpowiedzi na pytania jak chronić sad w okresie okołokwitnieniowym i jak przechowywać jabłka z przeznaczeniem na dalekie rynki.

Zachęcamy do udziału w konferencji w dniach 13-14 lutego, godz. 10:00- 15:45 (I dzień),10:00- 14:30 (II dzień), podczas IV Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH.

 Szczegółowy program konferencji dostępny jest na www.fruitpro.pl 

(MB)

 


Polecane aktualności