Aktualności

12.11.2019

Trzy regiony turystyczne zaprezentują austriacką Styrię w Targach Kielce

Partnerskim regionem tegorocznej edycji Agrotravel & Active Life jest austriacka STYRIA

Styria zachwyci swoimi atrakcjami w Targach Kielce
Styria zachwyci swoimi atrakcjami w Targach Kielce

Styria – Zielone Serce Austrii” – pod takim hasłem zaprezentuje się turystyczna Styria, która promowana będzie przez trzy regiony: Region Turystyczny Süd & Weststeiermark - Styria Południowa i Zachodnia, Region Turystyczny Hochsteiermark - Styria Górna, Region Turystyczny Thermen und Vulkanland - Kraina Term i Wulkanów Styria.

STYRIA – ZIELONE SERCE AUSTRII 

Styria jest najbardziej zielonym krajem związkowym Austrii, a swoją barwną kulturę i obyczaje ukazuje na różne sposoby. Lasy stanowią 60% powierzchni regionu, natomiast łąki, pastwiska, sady i winnice zajmują ponad 25%. Wszystko to sprawia, że Styria jest niezwykle zielonym krajem.

Położony w południowo-wschodniej części Styrii region termalny i wulkaniczny jest kolebką najstarszego uzdrowiska termalnego w Austrii. Obszary te szczycą się cenną wodą termalną, wyjątkowymi źródłami. Nie tylko dają przyjemność i relaks, ale są również doskonałym sposobem na utrzymanie formy. Pola lśniących w słońcu dyń, sady i winnice stanowią urozmaicenie krajobrazu. To doskonałe miejsce dla efektywnego odpoczynku na łonie natury.

W Styrii zaskoczy Cię ogromna uprzejmość i otwartość rodowitych mieszkańców. Każdy poczuje się tutaj „jak u siebie”.

Na terenie południowej i zachodniej Styrii każdy znajdzie coś dla siebie, od znanych austriackich koni lipcańskich poprzez winne szlaki biegnące wzdłuż wzniesień oraz miejsca historyczne i ośrodki kultury po gorące źródła.

Wspaniale na tych terenach poczują się także golfiści, rowerzyści, wędrowcy, miłośnicy odnowy biologicznej, rodziny.

W północno-wschodniej części Styrii znajduje się region HOCHsteiermark.  Ta magiczna okolica jest idealnym miejscem do uprawiania sportów, rekreacyjnych wycieczek pieszych lub wycieczek rowerowych. Górskie powietrze i zapach ziół sprawią, że poczujesz się odprężonym i zrelaksowanym.

 Źródło doskonałego smaku

„Zielone serce Austrii” to także przysmaki tego kraju. Jedzenie jest w tym regionie bardzo ważnym aspektem życia. Od Dachstein po Krainę Winorośli - tu przyjemność kulinarna wznosi się na wyżyny. Krajobraz i klimat sprawiają, że specjały Styrii wyróżnia oryginalny smak. Największą popularnością cieszy się legendarne trio - jabłka, dynie i wino. Są one źródłem prawdziwych kulinarnych rozkoszy. 

Karta GenussCard

Wskazówka:  Karta GenussCard - jedna karta, trzy regiony w Styrii dla niekończącej się przyjemności! Wybierz się w niezapomnianą podróż, odkrywaj i poznawaj trzy najpiękniejsze regiony Austrii z jedną kartą w kieszeni. GenussCard zabierze Cię w podróż po wschodniej Styrii, po regionie termalnych spa i starożytnych wulkanów,  do południowej i zachodniej Styrii. GenusCard otwiera drzwi w ponad 200 miejscach wycieczkowych.

Jak otrzymać GenussCard:  Zatrzymaj się choć na jedną noc u jednego z około 160 operatorów korzystających z GenussCard (w jednym z wielu znanych hoteli, zajazdów, prywatnych apartamentów, schronisk młodzieżowych i rodzinnych pensjonatów), a otrzymasz kartę GenussCard. Możesz z niej korzystać bezpłatnie przez cały pobyt.

Główne atrakcje na wystawie w Kielcach: Trachtenverein Rossecker

„Rossecker” jest zarejestrowaną społecznością Styrii, która kultywuje tradycje i zwyczaje folklorystyczne. Ich działalność obejmuje twórcze aranżacje, kultywowanie tradycji folklorystycznych i odgrywanie amatorskich sztuk, pieśni ludowe, tańce ludowe (zwłaszcza „Schuhplattler”) restaurację i prezentację strojów narodowych - skórzanych spodni i dirndli.

Zespoły tańca ludowego pojawią się na XI Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL&Active Life organizowanych w Targach Kielce.

Odwiedź stoisko regionu STYRIA - zielonego serca Austrii.

(AO)


Galeria zdjęć


Polecane aktualności