green city expo Zielone spotkania po raz drugi – targi Green City Expo

Green City Expo – Targi Zieleni i Małej Architektury Miejskiej odbyły się po raz drugi w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Podczas trzech dni wydarzenia wystawcy mieli okazję zaprezentować swoją ofertę, a zwiedzający wziąć udział w szkoleniach i spotkaniach.

Między 27 lutego a 1 marca w Targach Kielce spotkali się miłośnicy zieleni i tak zwanej małej urbanistyki. Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą firm zajmujących się utrzymaniem terenów zielonych, ochroną i pielęgnacją drzewostanu, realizacją rozwiązań zachowujących powierzchnie biologicznie czynne, jak zielone dachy czy mini-parki. Zaprezentowali się także producenci ławek, wiat, gazonów, systemów identyfikacji wizualnej czy wyposażenia stref relaksu.

Mona strona - spotkania branżowe

Podczas targów obyły się spotkania i kursy dla osób związanych z branżą. Po raz drugi obyła się konferencja „Zieleń potrzebna od zaraz”. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, między innymi czym jest hortiterapia i w jakie zastosowanie znalazła w kieleckim Ogrodzie Botanicznym. Dyskutowano także o problemie starego drzewostanu, a także o sukcesie wrocławskich inwestycji w zieleń. Nie pominięto także tematu miejskich łąk oraz hodowli pszczół i motyli w dużych aglomeracjach.

Jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie Green City Expo był Kurs Vextorworks Landmark. Uczestnicy mogli poznać najbardziej wszechstronne oprogramowanie CAD przeznaczone dla twórców z branży architektury krajobrazu.

Więcej

Aktualności

Plany na zielone Kielce – Green City Expo 2019

Plany na zielone Kielce – Green City Expo 2019

01.03.2019

Ostatniego dnia targów zieleni i małej architektury miejskiej miała miejsce ważna konferencja dotycząca zieleni w urbanistyce.

„Zieleń potrzebna od zaraz” podczas Green City EXPO

„Zieleń potrzebna od zaraz” podczas Green City EXPO

11.02.2019

Zeszłoroczna edycja debiutującej konferencji „Zieleń potrzebna od zaraz” przyciągnęła blisko 200 osób z całej Polski. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele samorządów, architektów, przedsiębiorców zajmujących się pielęgnacją zieleni miejskiej. Plan tegorocznej, która rozpoczyna się 1 marca, zapowiada się równie ciekawie.

Kurs Vectorworks Landmark podczas wystawy Green City Expo

Kurs Vectorworks Landmark podczas wystawy Green City Expo

06.02.2019

Poznaj najbardziej wszechstronne oprogramowanie CAD przeznaczone dla twórców z branży architektury krajobrazu! Kurs odbędzie się podczas wystawy Green City Expo, która odbędzie się 27 i 28 lutego w Targach Kielce.

Walka ze smogiem – wyzwanie dla nas wszystkich

Walka ze smogiem – wyzwanie dla nas wszystkich

28.02.2018

Smog to zjawisko, z którym walkę rozpoczęło wiele polskich miast. Temat wydaje się szczególnie palący, zważywszy, że problem dotyczy nie tylko dużych aglomeracji, ale także mniejszych miejscowości. Organizatorzy Targów Enex dostrzegają potrzebę dyskusji, stąd pomysł na aranżację konferencji


Partnerzy

Politechnika Świętokrzyska Urząd Miasta Kielce


Urząd Miasta Kielce        

rejonowe przedsiębiorstwo zieleni Zieleń Miejska
instytut dizajnu   Forum Dobrych Praktyk Rośliny Ozdobne Szkółkarstwo
inteligentne miasta i regiony  smartcity expert eplace zabaw  
teraz środowisko      

Patronat honorowy

marszalek_wojewodztwa prezydent_miasta