VIII edycja Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” za nami

Ciepłe brzmienia i niezapomniane wrażenia muzyczne

VIII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” zorganizowana od 29 do 30 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce dostarczyła gościom niezwykłych, muzycznych emocji.

Przy Kominku - Koncert Galowy W konkursowej części festiwalu wzięło udział 13 zespołów z całego kraju.  Przegląd Konkursowy i występy odbyły się w dwóch kategoriach: piosenki turystycznej i poetyckiej. Artyści zabrali publiczność w magiczną podróż do Krainy Łagodności.

Umiejętności wykonawców oceniało jury składające się z muzyków, kompozytorów, producentów, gitarzystów i innych znanych postaci związanych z środowiskiem muzycznym. W jury zasiedli m.in. Jerzy Krużel, Piotr Frankowicz, Leszek Osterczy, Janusz Deblessem oraz dr Andrzej Mochońprezes Zarządu Targów Kielce. Oceniający mieli niełatwe zadanie. 

Laureaci Przeglądu Konkursowego

Pierwsze miejsce i 1500 złotych ufundowane przez Unimax otrzymał Roman Tkaczyk z zespołem z Mikołajek. Drugie miejsce i 1000 złotych ufundowany przez Wodociągi Kieleckie otrzymał zespół 4razywroku z Żarnowca. Trzecie miejsce i nagrodę pieniężną od firmy Regioszulki w wysokości 700 złotych zdobył Piotr Zubek z Warszawy. Także trzecie miejsce i nagrodę od Strefy Outdooru - 700 złotych otrzymał zespół MuzyKuny z Jeleniej Góry i Grodziska Mazowieckiego. Irena Salwowska z zespołem z Wrocławia zdobyła Grand Prix i 2000 złotych ufundowane przez Targi Kielce oraz nagrodę specjalną Magazynu Piosenki Studenckiej "Mikroklimat" Polskiego Radia Rzeszów. Nagrodę specjalną zespołu Wołosatki w wysokości 2000 złotych otrzymał zespół 4razywroku. Nagrodę specjalną imienia Grzegorza Pecela przyznano zespołowi MuzyKuny. Publiczność również mogła oddawać głosy na swoich faworytów. Nagrodę Publiczności i 1000 złotych ufundowany przez Miasto Kielce przyznano Piotrowi Zubkowi z Warszawy. Wyróżnienie trafiło do duetu Lenda/ Kozub ze Świdnicy za innowacyjność, interpretację i ekspresję oraz Zbigniewa Żuka z Brwilna za kompozycję.

Koncert Integracyjny

Pierwszy dzień festiwalu zakończył się Koncertem Integracyjnym w klubie „7 pokoi”, gdzie wystąpił Zespół Grzane Wino (laureat nagrody publiczności Przy Kominku 2018) oraz Jerzy Filar.

W sobotę, 30 listopada w sali Omega Centrum Kongresowym Targów Kielce odbył się Koncert Galowy Laureatów, będący podsumowaniem i ukoronowaniem festiwalu. Podczas koncertu wystąpili zaproszeni goście: Sprzedawcy Dymu grający piosenki wpisujące się w nurt poetycko – turystyczno – szantowy, legendarny i reaktywowany zespół pn. Wszystkiego Najlepszego oraz poetycki folk z Trójmiasta - Myszy & Ludzie.

Dopełnienie Festiwalu „Przy Kominku”

We foyer Centrum Kongresowego Targów Kielce na gości czekały również inne atrakcje przygotowane na 25 stoiskach Kiermaszu Świątecznego oraz Giełdzie Winyli i Płyt CD. Wystawcy zaprezentowali m.in. wyroby ceramiczne, piękne rękodzieła artystyczne, ręcznie wykonywaną biżuterię, szydełkowane maskotki oraz smaczne przysmaki świętokrzyskie.

Wśród wystawców świątecznego bazaru pojawiły się koła gospodyń wiejskich, dbające o walory tradycyjne i regionalne, firmy, które zaprezentowały m.in. wyroby ceramiczne, piękne rękodzieła artystyczne, ręcznie wykonywaną biżuterię, szydełkowane maskotki oraz smaczne przysmaki świętokrzyskie.

Dopełnieniem festiwalu była również Giełda Winyli i Płyt CD, gdzie kolekcjonerzy mogli znaleźć dziesięć tysięcy krążków w różnych gatunkach muzycznych oraz niezbędne akcesoria.

VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku" to niszowa impreza, która pokazuje potencjał oraz niesamowity charakter muzyki poetyckiej i turystycznej. Organizatorem Festiwalu „Przy Kominku” jest Dom Kultury „Białogon” przy wsparciu Targów Kielce.


Patronat medialny:

TVP3 Kielce Radio Kielce radio em echo dnia tvś telewizja świętokrzyska

Aktualności

Laureaci Festiwalu „Przy Kominku”

Laureaci Festiwalu „Przy Kominku”

02.12.2019

13 zespołów Przeglądu Konkursowego, trzy gwiazdy Koncertu Galowego oraz kilkunastu wystawców na jarmarku zabrali publiczność w magiczną podróż do Krainy Łagodności.

Przegląd konkursowy za nami

Przegląd konkursowy za nami

30.11.2019

Pierwszy etap Festiwalu „Przy Kominku” dostarczył gościom niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Koncert Integracyjny w ramach Festiwalu „Przy Kominku”

Koncert Integracyjny w ramach Festiwalu „Przy Kominku”

28.11.2019

Jerzy Filar, Zespół Grzane Wino i wiele innych artystów zabierze uczestników w muzyczną podróż do krainy łagodności.

O Festiwalu „Przy Kominku” w Radio eM Kielce

O Festiwalu „Przy Kominku” w Radio eM Kielce

27.11.2019

Muzyczne przedsięwzięcie w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbędzie się od 29 do 30 listopada.