Konferencja IDEA - Prelegenci

 

 

Kaczorowski Kamil Kamil Kaczorowski
Jeden z czterech założycieli Colidrone. Absolwent kier. Geodezja i Kartografia na AGH. Już w trakcie studiów zaangażowany w działalność koła naukowego Dahlta i projekty z wykorzystaniem dronów.
Obecnie prezes zarządu Colidrone.
d.werschner

Dariusz Werschner
Fizyk. Wizjoner. Innowator.
Entuzjasta nowych technologii.
Założyciel kilku startupów. Krzewiciel technologii dronowych.
Pomysłodawca AIRVEIN - pierwszego systemu autonomicznego transportu dronami dla miast.
Pomysłodawca i współzałożyciel Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych. Obecnie jej prezes.
Moderator polskiej branży dronowej.
Prywatnie mąż i tata - współgłowa wspaniałej rodziny.

 Paweł Korzec  

Paweł Korzec
Współautor i pomysłodawca systemu DroneRadar. Redaktor naczelny portalu dlapilota.pl.
Bierze aktywny udział w międzynarodowym tworzeniu prawa dla bezzałogowców przy SESAR JU. Pilot. Wydawca wielu publikacji lotniczych, w tym Polska Atlas Lotniczy.
Administrator baz danych o lotniskach i lądowiskach w Polsce.Współtwórca systemu rejestracji raportów o wypadkach i incydentach lotniczych, wspólnie z PKBWL.

wieczorek

Joanna Wieczorek jest ekspertem prawa lotniczego. Doświadczenie  zdobywała m.in. w departamencie prawnym Polskich Linii Lotniczych LOT, a także w butikowych kancelariach prawnych.

Jest autorem wielu artykułów na temat prawa dronowego m.in. „Prawo regulujące korzystanie z dronów, „Przestrzeń powietrzna dla dronów”. Często wygłasza prelekcje na wydarzeniach dronowych np. podczas konferencji Ministerstwa Infrastruktury i EASA „Drony jako źródło nowych miejsc pracy i wzrostu gospodarczego”, podczas wystawy rynku zbrojeniowego Eurosatory pod Paryżem „Key Factors how to turn on the UAV Business”.  Kilka razy była gościem programów o prawie i nowych technologiach np. #RZECZoPRAWIE „Co zmienia nowe rozporządzenie w sprawie dronów?”.

W ramach Fundacji LOT Classic jest pomysłodawcą i ambasadorem kampanii społecznej „Drony – lataj bezpiecznie”  obok kapitana Jerzego Makuli, Stefana Malczewskiego (członka zarządu PLL LOT), Mariusza Szpikowskiego (prezesa Lotniska Chopina i Państwowych Portów Lotniczych),   kap. Ireneusza Oziembały.

Na co dzień pracuje w kancelarii prawnej SSW Pragmatic Solutions, gdzie odpowiada za French DESK i praktykę prawa lotniczego. Prywatnie Joanna Wieczorek pochodzi ze słynnej lotniczej „rodziny Wieczorków” – reprezentantów Aeroklubu Krakowskiego,  wielokrotnych mistrzów świata i Europy w lataniu precyzyjnym i rajdowo-nawigacyjnym.

 Mariusz Kacprzak  

Mariusz Kacprzak
Kierownik Zakładu Teledetekcji w Instytucie Lotnictwa, specjalista w zakresie fotogrametrii i teledetekcji. Od ponad ośmiu lat zajmuje się operacyjnym wykorzystaniem Zdalnie Sterowanych Statków Powietrznych (ang. RPAS) w Polsce. W roku 2017 otrzymał główną nagrodę w ramach współorganizowanego przez Komisję Europejską międzynarodowego konkursu Copernicus Master na najlepsze rozwiązania z zakresu teledetekcji satelitarnej. Nagrodzony w 2018 roku Złotym Medalem Innowacyjności podczas Światowej Wystawy Wynalazków, Badań i Nowych Technologii w Walencji.

 T. Pogorzelski Tomasz Pogorzelski
 Maciej Włodarczyk  

Maciej Włodarczyk
Kierownik Zespołu ds. Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej / Operator bezzałogowych statków powietrznych z uprawnieniami VLOS/BVLOS/INS.

 Caroline Beiley  

Caroline Bailey
works on Pix4D’s sales team as the Channel Account Executive. Her role is to promote Pix4D’s drone-mapping software by establishing commercial and institutional co-operations around the world. Caroline has a background in Civil Engineering and is currently based at the Pix4D HQ In Lausanne, Switzerland.

 krzysztof pietron Krzysztof Pietroń
– specjalista ds. fotogrametrii i skaningu w PKIG sp. z o.o. Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Geodezji i Kartografii. Od 2009 roku pracował w różnych dziedzinach geodezji (pomiary powierzchni, pomiary klasyczne, obsługi budów). Na bazie zainteresowania nad fotogrametrią i nowoczesnymi technikami pozyskiwania danych w 2013r. rozpoczął prace nad działem fotogrametrii i skaningu w PKIG, który z powodzeniem prowadzi i rozwija aż do dnia dzisiejszego. 
 Przemysław Tomków Przemysław Tomków
 Radosław Zych  

Radosław Zych
jest magistrem inżynierem geodezji górniczej. Obecnie pracuje jako dyrektor handlowy FlytechUAV - producenta profesjonalnych UAV do geodezji, rolnictwa, ratownictwa i inspekcji Jest także właścicielem szkoły Akademia UAV. Przez 12 lat pracował dla międzynarodowej korporacji i był odpowiedzialny za sprzedaż i wsparcie.
Licencjonowany operator UAV, instruktor i egzaminator Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Paralotniarz i pilot samolotowy.

 

mł.asp. Polak Sebastian
młodszy wykładowca w Zakładzie służby Szkoły Policji w Pile

 Witold Rohm  

Witold Rohm jest absolwentem Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Akademii
Rolniczej we Wrocławiu oraz Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Wrocławskiego. Zarówno
stopień doktora (2011 r.), jak i doktora habilitowanego (2015 r.) uzyskał na WIKŚiG UP we Wrocławiu.
W pracy naukowej Witold Rohm zajmuje się m.in.:
• integracją obserwacji troposferycznych z naziemnych odbiorników GNSS, numerycznych modeli
prognozy pogody, radiosondaży oraz naziemnych stacji meteorologicznych;
• wykorzystaniem obserwacji GNSS w celu asymilacji w numerycznych modelach prognozy pogody,
jako źródle danych na temat zintegrowanej zawartości pary wodnej w kolumnie powietrza nad
odbiornikiem GNSS;
• zastosowaniem techniki tomografii do budowy trójwymiarowych modeli stanu troposfery na
podstawie skośnych obserwacji GNSS.
W 2016 r. otrzymał nagrodę Europejskiej Unii Nauk o Ziemi (European Geosciences Union – EGU) dla
wybitnego młodego naukowca. Laureat nagród rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
oraz zdobywca stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Jest przewodniczącym grupy
roboczej związanej z tomografią GNSS w ramach komisji 4. Międzynarodowej Asocjacji Geodezji (IAG
4.3.2).

miłosz kałuża  

Miłosz Kałuża
Doradca Techniczny w firmie Euro Pro Group od 2015roku, specjalizuje się w kamerach termowizyjnych dla dronów firmy FLIR, oraz kamerach stacjonarnych. Absolwent Wyższej Szkoły Transportu i Logistyki we  Wrocławiu oraz student Politechniki Wrocławskiej .

 Paweł Szymański

Paweł Szymański

 

Dyrektor Departamentu Bezzałogowych Statków Powietrznych w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Absolwent Akademii Obrony narodowej na kierunku Zarządzanie Ruchem Lotniczym. Z Urzędem Lotnictwa Cywilnego związany od 2006 r. Przedstawiciel polskiego nadzoru lotniczego w JARUS (Joint Authorities for Rulemaking on Unmanned Systems), a także obserwator w ICAO RPAS PANEL (Remotely Piloted Aircraft Systems Panel - International Civil Aviation Organization).

 Jaroslav Bohm Jaroslav Bohm Workswell