II Targi Lotnicze AVIATION EXPO

aviation expo - targi dla rynku lotniczego

AVIATION EXPO usatysfakcjonowało branżę lotniczą

Targi Lotnicze, które odbyły się w Kielcach po raz pierwszy w rozszerzonej formule bardzo spodobały się specjalistom z różnych dziedzin lotnictwa. Wystawę odwiedziło niemal 2000 branżowych gości.

Podczas tegorocznych Targów AVIATION EXPO powodzeniem cieszyła się  nie tylko ekspozycja, na której można było obejrzeć aż 19 statków powietrznych czy zapoznać się z ofertą firm świadczących w lotnictwie różne usługi – od szkoleń po dostawy zbiorników na paliwo lotnicze. Były to także dwie ważne, branżowe konferencje, które odwiedziło wielu zainteresowanych.

Merytorycznie na AVIATION EXPO

Pierwsza konferencja Technology Law For Aviation- skupiła się na prawie lotniczym oraz działalności lotnisk. Podczas prelekcji „Status paliw lotniczych dla lotnictwa komunikacyjnego”, Prezes Zarządu LOTOS-Air BP Pan Maciej Kowalski wyjaśnił uczestnikom kulisy sprzedaży paliwa dla firm. Wśród prelegentów znaleźli się również: Sebastian Magadzio – Prezes Zarządu Airbus, Monika Strzelec – Ekspert ds. Nawigacji PLL LOT S.A. Jehan Christophe Charles – CS Group. Moderatorem spotkania była pani Joanna Wieczorek – Ekspert Prawa Lotniczego Dentons Europe. Drugi dzień skupiał się wokół tematyki dronów. Global Drone Defence, cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko branżowców, ale również użytkowników dronów. Spotkanie było wyjątkowe, ponieważ operatorzy otrzymali najświeższą dawkę wiedzy od specjalistów. Poruszano kwestie prawne, ubezpieczeniowe oraz temat certyfikowania biznesu dronowego. Słuchacze mogli uczestniczyć w prelekcjach na temat: PANSA UTM- jak dygitalizujemy przestrzeń powietrzną, Globalny rozwój FlyTech- drony na export, Bezzałogowe Systemy Powietrzne PGZ, Drony w Geodezji, Prawo Dronowe w pigułce- czyi praktyczne wskazówki jak latać, Drony w Energetyce i Systemy Antydronowe. Prelekcje poprowadzili, m.in.: Tomasz Gugała- PGZ, Joanna Wieczorek, Sławomir Strzykowski, Krzysztof Wysocki.

Nagrody po raz pierwszy

Po raz pierwszy w czasie Targów Lotniczych w Kielcach przyznane zostały medale i wyróżnienia dla najlepszych produktów i najciekawszych stoisk. Wyniki konkursów znajdują się w zakładce „nagrody i wyróżnienia.”

Targi odwiedziło niemal 1000 zwiedzających, jak podkreślali sami wystawcy – byli to branżowi, zainteresowani konkretnymi rozwiązaniami goście. Na kolejną edycję Targów Lotniczych AVIATION EXPO zapraszamy do Targów Kielce od 9 do 10 października 2020 roku.