Nagrody i wyróżnienia

Targi Kielce zostały uhonorowane wieloma nagrodami i wyróżnieniami, z których najbardziej prestiżowe to: Lider Polskiego Biznesu oraz otrzymany ośmiokrotnie Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Wyróżnienia te są przyznawane przez Business Centre Club. Firma otrzymała Złotą Statuetkę za skuteczną realizację stabilnej polityki rozwojowej, stałe wzbogacanie ofert swoich usług o niezmiennie wysokim poziomie, a także za szlachetną otwartość na wspieranie potrzebujących.

medal_europejski Dziesięć naszych imprez wystawienniczych zostało nagrodzonych Medalem Europejskim dla Usług, który przyznawany jest przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club. Są to: Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO, Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL, Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO, Międzynarodowe Targi Lokalnego Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL oraz od 2008 roku Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH, Salon Technologii Obróbki Metali STOM, a od marca 2010 r. Targi Edukacyjne EDUKACJA. W 2014 roku tytuł ten otrzymały Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO.

Za organizację prestiżowych międzynarodowych targów oraz wystaw gospodarczych, promocję Polski w świecie, jak również za udział w programie Roku Polskiego na Ukrainie kielecki ośrodek wystawienniczy został uhonorowany Nagrodą Ministra Spraw Zagranicznych.

W 2004 roku firma otrzymała Nagrodę Gospodarczą Wojewody Świętokrzyskiego, która przyznawana jest przedsiębiorstwom wnoszącym wkład w promocję, rozwój gospodarczy i społeczny regionu świętokrzyskiego, budującym pozytywny wizerunek, wpływającym na jego atrakcyjność.

W 2007 roku Targi Kielce zostały laureatem rankingu miesięcznika FORBES w kategorii „Wydarzenie roku 2007 w województwie świętokrzyskim”, uhonorowane zostały nagrodami: NOVATOR, Lider Rynku oraz Lider Regionu. Kilkakrotnie roku kielecki ośrodek wystawienniczy uhonorowany został Gazelą Biznesu. To prestiżowe w Europie wyróżnienie dla małych i średnich firm. Gazela przyznawana jest przez Puls Biznesu przedsiębiorstwom, które nie tylko wykazują zyski, ale z roku na rok notują wzrost przychodów. Za najważniejsze organizatorzy przyjęli szybki i stały rozwój. O miejscu w rankingu decyduje wyrażony w procentach przyrost obrotów. Ranking promuje firmy, które działają w sposób przejrzysty, dlatego przedsiębiorstwa, które się w nim znajdują, to nie tylko sprawdzone, kwalifikowane i wiarygodne firmy, ale także takie, które preferują solidność i jawność działania. Zdaniem organizatorów niezwykle istotnym celem rankingu jest promowanie firm uczciwych, wiarygodnych i ujawniających informacje na temat swoich wyników.

W 2008 roku Targi Kielce otrzymały także Świętokrzyska Nagrodę Jakości – wyróżnienie wręczane przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Natomiast Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce, został Człowiekiem Roku. Laur Świętokrzyski odebrał z rąk Wojewody Świętokrzyskiego. Ponadto w 2009 roku spółka otrzymała kolejną Gazelę Biznesu, tytuły Partnera Firm Zagranicznych – Ambasador Polskiej Gospodarki od BCC i MSZ oraz Firma Dobrze Widziana od redakcji Newsweek. Targi Kielce wyróżniła również Państwowa Inspekcja Pracy w konkursie Pracodawca – Organizator Pracy Bezpieczniej.

Worek z nagrodami rozwiązał się dla Targów Kielce także w 2011 roku. Ośrodek został wyróżniony m.in. przez BCC tytułem Ambasador Polskiej Gospodarki oraz przez wydawnictwo ELAMED w konkursie „Nowoczesna hala”. Rok 2012 to nagrody, spośród których należy wymienić np. Laur Świętokrzyski w kategorii „Przedsiębiorstwo w Regionie”, ponownie Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii Marka Europejska czy Godło Najwyższej Jakości QI 2012. Godło przyznane zostało przez redakcję Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Polskiego Forum ISO 9000.

W 2013 roku do listy wyróżnień Targi Kielce dopisały po raz kolejny tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki, nagrodę gospodarczą województwa świętokrzyskiego – Skrzydła, ósmy diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu oraz tytuł Dobrego Pracodawcy przyznany przez Dziennik Gazetę Prawną.