Organizator: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
Plan prezentacji:
Elektroniczna Rejestracja zwiedzających na targi i na konferencje towarzyszące targom Ekotech jest czynna do dn 25 lutego br do godziny 24.00. Po tym terminie możliwa jest rejestracja zwiedzających w terminalach wejściowych na miejscu w momencie przyjazdu na targi. Rejestracja udziału w konferencjach możliwa jest także w punktach rejestracji konferencji w każdej sali konferencyjnej.
Zapraszamy do udziału.
Województwo Świętokrzyskie realizuje wspólnie z partnerami z Finlandii, Norwegii, Estonii i Łotwy trzyletni projekt poświęcony tworzeniu warunków do rozwoju biogospodarki na obszarach wiejskich.
Biogospodarka łączy tradycyjne sektory gospodarki (rolnictwo, leśnictwo, rybołówstwo) z ochroną środowiska oraz innowacyjnym i zrównoważonym wykorzystaniem dostępnych zasobów biologicznych (w tym gleby i wody). Jest ona również odpowiedzią na główne wyzwanie stojące przed światem: jak pogodzić potrzeby rosnącej liczby ludności ze zrównoważonym wykorzystaniem ograniczonych zasobów naturalnych Ziemi.
Biogospodarka jest obecna w dokumentach Unii Europejskiej od lat dziewięćdziesiątych i wyrasta na jeden z głównych motorów rozwoju i tworzenia nowych miejsc pracy, w tym na obszarach wiejskich. Wiele polskich regionów postawiło na biogospodarkę jako jedną z inteligentnych specjalizacji. Jest ona również mocno obecna w inteligentnych specjalizacjach Województwa Świętokrzyskiego – w ramach nowoczesnego rolnictwa i przetwórstwa spożywczego, zasobooszczędnego budownictwa i zrównoważonego rozwoju energetycznego, czy też turystyki zdrowotnej i prozdrowotnej. Wynika to ze znacznego potencjału biogospodarczego regionu świętokrzyskiego, na który składa się m.in. bioróżnorodność, lesistość, dobrej jakości gleby, silne rolnictwo oraz obecność innowacyjnych firm o profilu biogospodarczym.
Musimy pamiętać jednak, że rozwój biogospodarki zależy od naszych codziennych wyborów jako mieszkańców i konsumentów. Oszczędne korzystanie z wody, niemarnowanie żywności, segregacja odpadów, czy też wybór ekologicznych produktów i opakowań, a także dbanie o jakość powietrza – to tylko kilka przykładów tego, w jaki sposób na co dzień możemy wpierać naszą planetę.
I właśnie podniesieniu świadomości społeczeństwa nt. zanieczyszczeń powietrza i ich wpływu na zdrowie człowieka i środowisko poświęcony będzie ten wykład. Stan powietrza atmosferycznego, zwlaszcza w sezonie grzewczym, pozostawia wiele do życzenia. Zjawisko wszechobecnego smogu wymaga, aby edukować o jego negatywnych skutkach i przyczynach. Tylko wzrost świadomości społeczeństwa w tym zakresie i wskazówki jak dalej postępować, aby uniknąć dlaszego zatruwania sprawią, że zjawisko smogu zostanie zminimalizowane.
Projekt RDI2CluB „Działania wspierające Badania, Rozwój i Innowacje na terenach wiejskich w kierunku tworzenia klastrów i innowacyjnych ekosystemów w ramach inteligentnej biogospodarki” współfinansowany jest z Programu Interreg Region Morza Bałtyckiego 2014-2020, priorytet 1 Potencjał dla innowacji, cel szczegółowy 1.2 Inteligentna specjalizacja.
Zapraszamy na stronę projektu: www.rdi2club.umws.pl
16.12.2019
12.12.2019
10.12.2019
Targi Kielce należą do: | The Global Association of the Exhibition Industry |
International Exhibition Statistics Union |
Targi Kielce posiadają certyfikat Systemu Zarządzania Jakością: |
|