Aktualności

05.12.2017

Warsztaty z ratownikami

Jak pomóc osobie, pod którą zarwał się lód? Jak przeprowadzić pierwszą pomoc? I najważniejsze – żeby nie pozostawać obojętnym – tego wszystkiego nauczyły się dzieci z 16 świętokrzyskich podstawówek podczas projektu „Bezpieczny Lód”.

Niemal 600 dzieci ze świętokrzyskich podstawówek wzięło udział w projekcie "Bezpieczny Lód"
Niemal 600 dzieci ze świętokrzyskich podstawówek wzięło udział w projekcie
"Bezpieczny Lód"

Warsztaty i prelekcje przeprowadzono we wtorek w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Wzięło w nich udział niemal 600 dzieci z 16 świętokrzyskich szkół podstawowych.

O właściwym zachowaniu w pobliżu zamarzniętych zbiorników wodnych opowiadali ratownicy ze Stowarzyszenia Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratownicze. Uczniowie klas 1-3 dowiedzieli się m.in. w jaki sposób ratować osoby, pod którymi zarwał się lód oraz jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

To jednak nie wszystko. Podczas prelekcji ratownicy opowiedzieli również, jak należy się w zimie właściwie ubierać oraz w jaki sposób się rozgrzać, gdy już zmarzniemy. Zdobytą wiedzę uczniowie mogli przećwiczyć podczas warsztatów, gdzie m.in. uczyli się przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową na manekinach.

W szóstą już edycję projektu Bezpieczna Woda – edycja zimowa – „Bezpieczny Lód” włączyli się również piłkarze ręczni PGE Vive Kielce i maskotka drużyny – Dzik Kiełek. Szczypiorniści opowiadali m.in. o początkach swojej kariery sportowej. Na scenie Sali Omega Centrum Kongresowego Targów Kielce pojawił się również Koziołek Matołek z Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

Wyłonieni wśród uczniów szczęśliwcy mieli szansę wygrać nagrody: vouchery do Basenów Mineralnych w Solcu-Zdroju i Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie oraz piłki podpisane przez wszystkich piłkarzy PGE Vive Kielce.

Organizatorami projektu Bezpieczna Woda – edycja zimowa – „Bezpieczny Lód”Targi Kilce S.A. oraz Stowarzyszenie Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

(KŁ)


Galeria zdjęć


Polecane aktualności